DJI Focus Pro

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-01.jpg

Odağı Hisset

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-02.png

AMF Lens Kontrol Sistemi

DJI’ın ilk bağımsız Otomatik Manuel Odak (AMF) lens kontrol sistemi olan DJI Focus Pro, sinematograflara sağlam ve kapsamlı bir odak çözümü sunarak insan-makine işbirliğine dayalı odak kontrolünde yeni bir çağ başlatıyor.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-03.jpg

LiDAR Odaklama, Artık Herkesin Erişimine Açık

DJI, ilk kez bağımsız bir ürün olarak bir LiDAR odaklama sistemi sunarak geniş bir kullanıcı tabanının yaratıcı odaklama olanaklarının özgürlüğünü deneyimlemesine olanak tanıyor.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-04.jpg
Yepyeni Kavrama, Çok Yönlü Yetenek

Yeni tasarlanan DJI Focus Pro Grip, 2,5 saatlik sistem
güç kaynağı, sezgisel ekran işlemleri, 15 lens için
otomatik kalibrasyon ve veri depolama, Bluetooth
başlatma / durdurma kaydı ve elde çekim özelliklerine sahiptir ve Ronin sabitleyici olmadan bile olağanüstü bir LiDAR odaklama deneyimi sunar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-05.jpg
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-06.png

Gelişmiş Otomatik Odaklama, İleriye Doğru Bir Adım

Geniş ve Daha Fazla Odaklanma

LiDAR insan-nesne odak mesafesi artık 20 metreye,[2] önceki neslin yaklaşık üç katına,[3] telefoto lenslerle çekimi zahmetsizce gerçekleştirecek şekilde genişletildi. 70°’lik süper geniş odak FOV’u, kenar kompozisyonlarını ve yakın plan çekimleri kolayca barındırarak yaratıcılık özgürlüğünü önemli ölçüde artırıyor.

Yükseltilmiş LiDAR, önceki nesle göre %77’lik bir artış ile 76.800 menzil noktasına sahiptir ve[3] insan-nesne kenar algılamasını keskinleştirirken odağın kaçmasını etkili bir şekilde azaltır. Ayrıca, 30 Hz’lik LiDAR yenileme hızıyla, nesne hızla hareket etse bile odak güvenilir bir şekilde kilitleniyor.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-07.jpg

Farklı Senaryolar için Esnek Kombinasyonlar

Focus Pro dört ana modülden oluşmaktadır: LiDAR, Motor, Grip ve El Ünitesi. Görüntü yönetmenleri bu modülleri farklı çekim taleplerine göre esnek bir şekilde birleştirebilir.

Tek başına çalışan görüntü yönetmenleri, çekim verimliliğini önemli ölçüde artırmak için LiDAR otomatik odaklamayı kullanabilir ve çarpıcı yaratıcı sonuçlar elde edebilir. Ortak çalışan ekipler, El Ünitesi ile hassas odak kontrolü sayesinde görsel hikaye anlatımlarına derinlik katabilir. Focus Pro, çok çeşitli çekim senaryolarını ve türlerini barındıran güçlü özelliklere sahiptir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-08.jpg

AMF, İnsan-Makine İşbirliği

Hem El Ünitesinde hem de Grip’te ilk kez uygulanan çığır açan AMF modu ile DJI Focus Pro, odak kontrolünde insan-makine işbirliği için yeni bir standart belirleyerek çok çeşitli talepleri karşılıyor.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-09.jpg

Hissedebileceğiniz Odaklanma

AMF modunda, otomatik odaklama çalışırken, Grip üzerindeki ön kadran (veya El Ünitesi üzerindeki odak düğmesi) aynı anda döner. Bu, görüntü yönetmenlerinin hem odak durumunu monitörde görsel olarak gözlemlemelerine hem de parmak uçlarından gelen dokunsal geri bildirimle otomatik odak mantığını sezgisel olarak algılamalarına olanak tanıyarak manuel olarak ne zaman müdahale edeceklerine dair hızlı kararlar almalarını sağlar.
Milisaniye seviyesinde Manuel ve
Otomatik Arasında Geçiş

Odak kontrolü her zaman parmaklarınızın ucunda. AMF modunda, manuel odak kontrolü milisaniyeler içinde devreye sokulabilir ve devreden çıkarılabilir.

Bu, yalnızca operatörün amacını gelişmiş bir hassasiyetle yakalayarak tutarlı görsel hikaye anlatımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda odak modu değişikliklerinden kaynaklanan kesintileri azaltarak set içi verimliliği de önemli ölçüde artırır.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-10.jpg

Dinamik Odak, Her İki Dünyanın En İyisi

Yenilikçi AMF özelliği, sınırsız yaratıcı olanaklar sağlar. AMF modunda LiDAR, insan müdahalesi ile birlikte, verimli ve kullanışlı olduğu kadar zarif ve dinamik bir odak deneyimi sunar. Bu, teknolojinin gücünü ve güvenilirliğini insan operatörlerin sezgisi ve yaratıcılığıyla birleştiren kusursuz bir hibrit deneyimdir.

Anlatı sahneleri için ideal olan AMF odak geçişini elde etmek için kadranı döndürün.
Ön planda engellerin olduğu sahneler için ideal olan AMF odak kilidini elde etmek için kadranı sabit tutun.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-11.jpg

Kuş Bakışı Bakışla Odaklama Yardımı

DJI Focus Pro LiDAR ile güçlendirilen sinematograflar, bir konunun mekansal konumunu daha sezgisel bir şekilde anlayabilir ve DJI High-Bright Remote Monitor aracılığıyla LiDAR Waveform odak yardımını[4] kullanarak tüm sahnenin kuşbakışı görüntüsünü elde edebilir.

Buna ek olarak LiDAR Waveform, otomatik odaklama durumunu değerlendirmeye ve manuel müdahale için en uygun anı tahmin etmeye yardımcı olan konu konumu, gerçek zamanlı odak düzlemi referans çizgisi ve mesafe ölçeği gibi tamamlayıcı bilgiler sunar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-12.jpg

FIZ Lens Kontrolü, Sahnede Ustalaşın

Magnetic Damping FIZ El Ünitesi

focus puller lens odağını, yakınlaştırmayı ve diyaframı zahmetsizce kontrol edebilir. Ekip çalışması daha verimli hale gelir ve daha karmaşık sahnelerin çekilmesini kolaylaştırır.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-13.png

FIZ Motor

Motor performansı, profesyoneller için daha hassas kontrol ve daha çok yönlü sinema dili fırsatları sunarak önemli ölçüde geliştirildi.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-14.jpg
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-15.png

Manyetik damping Kavrama

Tek bir operatör tüm ekibi temsil edebilir. Görüntü yönetmenleri, sezgisel ve etkili bir kontrol deneyimi için odak ve zoom kontrolü arasında sorunsuzca geçiş yapabilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-16.png
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-17.png

DJI FOCUS PRO

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/focuspro-18.jpg
DJI Focus Pro Kutu İçerikleri

Notlar:
1. Daha fazla uyumluluk bilgisi için bu sayfanın gezinme çubuğundaki Kamera ve Lens Uyumluluğu öğesine tıklayın.
2. DJI Focus Pro Grip ekranında 2x zoom görüntüleme işlevinin etkinleştirilmesini gerektirir.
3. DJI LiDAR Range Finder (RS) ile karşılaştırılmıştır. Veriler kontrollü bir ortamda ölçülmüştür. Gerçek deneyim ortama, kullanıma ve ürün yazılımı sürümüne bağlı olarak değişebilir.
4. DJI Focus Pro LiDAR – DJI Transmission Cable Hub ve DJI Transmission (High-Bright Monitor Combo) gerektirir.
5. FCC uyumluluğu ile açık, engelsiz ve parazitsiz bir ortamda ölçülmüştür. Bu veriler yalnızca referans içindir. Gerçek iletim mesafesi ortama bağlı olarak değişebilir.
6. DJI RS Odak Motoru (2022) ile karşılaştırılmıştır. Motor hızı lens damping bağlı olarak değişebilir. Lütfen gerçek deneyime bakın. Veriler kontrollü bir ortamda ölçülmüştür. Gerçek deneyim, ortama, kullanıma ve ürün yazılımı sürümüne bağlı olarak değişebilir.
7. Çekim çözümünün kurulması için ayrı olarak satılan bir veya daha fazla aksesuar gerekir.
8. LiDAR Dalga Formu odak yardımı özelliği yalnızca tek motorlu senaryolarda kullanılabilir.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2024 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.