DJI Air 2S ve Mavic Air 2: En İyi Hepsi Bir Arada Drone

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI-Air-2S-vs-Mavic-Air-2-630x420-1.jpeg

DJI Air 2S, DJI’nin Air serisinin en son üyesidir ve şimdiye kadarki en güçlülerinden biridir. 1 inçlik sensör, 5,4K video, yeni MasterShots özelliği ve daha fazlasıyla, orada daha iyi bir seçenek bulmak zor. Peki selefi Mavic Air 2 karşısında nasıl görünüyor? Bu makalede, ikisini karşılaştırarak önemli yükseltmelerden bazılarını vurgulayacağız ve DJI Air 2S’nin neden en iyi hepsi bir arada drone olduğunu açıklayacağız.

DJI Air 2S ve Mavic Air 2: 4 Temel Yükseltme
Zeka: Mavic Air 2S ile Destansı Videoları Daha Kolay
  DJI Air 2S Mavic Air 2
Akıllı Çekim Modları MasterShots Desteklenmiyor
QuickShots QuickShots

DJI Air 2S, içerik üreticileri için DJI’nin en etkileyici akıllı özelliklerinden birini sunuyor: MasterShots. Bu yeni özellik, esasen herkese birkaç dakika içinde ve sadece birkaç dokunuşla herhangi bir konumdaki en iyi çekimleri yapma yeteneği veriyor.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI-Air-2S-drone-MasterShots.gif

MasterShots, birçok DJI drone’da bulunan bir özellik olan QuickShots’un bir sonraki evrimi olarak düşünülebilir. Ancak QuickShots, bir seferde yalnızca bir otomatik uçuş rotası sunarken, MasterShots, drone seçtiğiniz bir konuya odaklanırken sırayla uçulan 10-15’i çekimi birleştirir ve kaydeder. Daha sonra müzik, filtreler ve yumuşak geçişlerle düzenlenmiş otomatik bir video klip bile oluşturur. Hepsi profesyonel hava fotoğrafçıları tarafından oluşturulmuş 20’den fazla şablon arasından seçim yapabilirsiniz.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI-Air-2S-MasterShots-426x420-1.jpeg

Bu DJI Air 2S özelliği, herkesin herhangi bir yerde istediği tüm çekimleri alması için son derece güçlü ve kullanışlı bir yoldur. Mavic Air 2 ile, kullanıcıların ya QuickShots kullanması ya da aynı sonuçları elde etmek için uçup manuel olarak kaydetmesi gerekiyordu; bu, çok daha uzun sürecek ve bazı durumlarda uzman düzeyinde bir pilot gerektirecektir. İster yeni başlayan ister uzman olun, MasterShots ile herhangi bir konunun sayısız sinematik klibini zahmetsizce çekebilir ve size keşfetmeniz ve yaratmanız için daha fazla zaman bırakabilirsiniz.

Kamera Performansı: Daha Büyük Sensör, Daha İyi Sonuçlar
DJI Air 2S Mavic Air 2
Sensör 1-inç CMOS Sensör 1/2-inç CMOS Sensör
Video Çözünürlüğü 5.4K/30fps, 4K/60fps, 2.7K/60fps, 1080p/120fps 4K/60fps, 2.7K/60fps, 1080p/240fps

Mavic Air 2, çekim kalitesi söz konusu olduğunda hala güçlü ve çok yönlü bir seçenek olsa da, DJI Air 2S, 1 inç CMOS sensör ve 5,4K çözünürlükte çekim yapma özelliği ile çıtayı yükseltiyor.

Daha büyük bir sensör, birçok nedenden dolayı çok önemlidir. Her çekimde daha iyi kalite ve daha fazla ayrıntı sağlar. İlk olarak, DJI Air 2S’nin gece çekim yeteneği, Mavic Air 2’ye kıyasla önemli ölçüde geliştirildi. Hem vurgularda hem de gölgelerde daha fazla nüans ve ayrıntı bulunabilir ve daha fazla görsel bilgi, görüntüleri düzenlerken daha fazla seçenek anlamına gelir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI-Air-2S-drone-1-in-sensor-696x522-1.jpeg

En güzel drone çekimlerinden bazıları düşük ışıkta gerçekleşir. Gün doğumu, gün batımı veya karanlık şehir manzaraları gibi senaryolar artık net ve canlı renklere sahip. Bu, DJI Air 2S ile mükemmel sinematik görüntüleri yakalamak için asla kötü bir zaman olmadığı anlamına gelir.

Güvenlik: Endişesiz Uçuş için Gelişmiş Teknoloji
DJI Air 2S Mavic Air 2
Sensör APAS 4.0 APAS 3.0
Algılama Sistemi Dört yönlü algılama: Yukarı, aşağı, ileri ve geri. Etkili İleri Algılama Hızı: 15 m/s Üç yönlü algılama: İleri, geri ve aşağı doğru. Etkili Algılama Hızı: 12 m/s

Mavic Air 2’nin engel algılamasına kıyasla DJI Air 2S, çevresini dört yönde algılama yeteneğine sahiptir: yukarı, aşağı, ileri ve geri. DJI Air 2S ayrıca, DJI Air 2S’nin daha karmaşık senaryolarda ve yüksek hızlarda engellerden bağımsız olarak kaçınmasına olanak tanıyan yükseltilmiş Gelişmiş Pilot Yardım Sistemlerine (APAS 4.0) sahiptir.

Bu gelişmiş engel algılama yetenekleri, DJI Air 2S’nin yüksek hızlarda uçarken bile engellerden otomatik olarak daha iyi kaçınabileceği anlamına gelir. Aslında bu özellik, eklenen yukarı doğru sensörler sayesinde S modunda uçarken bile çalışır.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI-Air-2S-drone-obstacle-sensing-696x522-1.jpeg

Engel algılamanın herhangi bir beceri düzeyindeki pilotlar için bu kadar yararlı olmasının nedenlerinden biri, çevre hakkında endişelenmek yerine çekime odaklanmalarına izin vermesidir. Pilotlar her zaman çevrelerinin farkında olmalı ve güvenli bir şekilde uçmalıdır, ancak ormanlık bir orman veya kayalık bir sahil şeridi gibi karmaşık ortamlarda sinematik çekimler yapmaya çalışırken engellerden kaçınma zorunludur.

İletim: Daha Uzağa Uçun, Daha Fazla Yakalayın
DJI Air 2S Mavic Air 2
İletim O3 İletim Sistemi, 12 km menzil, 1080p besleme OcuSync 2.0 İletim Sistemi, 10 km menzil, 1080p besleme

DJI Air 2S, en güncel OcuSync teknolojisi ile yükseltilmiş O3 iletim sistemine sahiptir. Bu, maksimum iletim menzilinin artık Mavic Air 2’nin 10 km’den 12 km’ye çıkarıldığı ve daha güçlü bir sinyalle artırıldığı anlamına geliyor. DJI Air 2S üzerindeki antenler, çok yönlü sinyal alımını desteklemek için iki katına çıkarılır ve drone yukarıda veya ileride uçarken hassas ve kararlı sinyal sunar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/DJI_air2s-10.jpg

Bir drone uçururken daha güçlü bir iletim sinyali kesinlikle kritiktir. Artan sinyal, kullanıcıların daha uzağa uçabileceği ve daha fazlasını görebileceği anlamına gelir. Aynı zamanda, sinyal kaybı olasılığı daha düşük olduğu için daha fazla güvenlik anlamına gelir. Ve düşük gecikmeli bir besleme ile pilotlar, daha iyi bir uçuş ve çekim deneyimi için istedikleri hassas çekimleri ve hareketleri daha iyi elde edebilirler.

DJI Air 2S: Hepsi Bir Arada Yükseltme

Daha büyük bir 1 inç CMOS sensörü, MasterShots gibi yükseltilmiş otonom işlevler ve artırılmış izleme ve güvenlik özellikleriyle DJI Air 2S, hareket halindeki hava fotoğrafçıları için gerçekten mükemmel bir drone. Mavic Air 2, hava yaratıcıları için hala güçlü bir araç olmasına rağmen, DJI Air 2S, hepsi bir arada seçim olduğunu kanıtladı.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2023 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.