DJI Air 2S: 1-inç Sensör Nedir ve Neden Önemlidir?

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/06-Jungle-Surfing-Preview.jpg

Yeni DJI Air 2S, 1 inçlik sensörüyle Air serisi dronlara yeni bir standart getiriyor. Peki 1 inçlik sensör ne anlama geliyor ve bu ne kadar önemli? Sorunuzun cevabı bu makalede…

Bir kameranın sensör boyutu, bir görüntü oluşturmak için işlenebilecek ışık miktarını belirler. Bu nedenle daha büyük bir sensör, kameranın daha küçük bir sensörden daha fazla bilgi almasını sağlar ve bunu daha sonra daha ayrıntılı bir görüntü oluşturmak için kullanır. Air serisi serisindeki en yeni drone olan DJI Air 2S, şimdi yükseltilmiş 1 inçlik bir sensöre sahip ve önceki modellere kıyasla gelişmiş bir görüntü kalitesi sunuyor.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/ezgif.com-gif-maker-1-1.gif
DÜŞÜK IŞIK PERFORMANSI

Düşük ışık performansı söz konusu olduğunda, daha fazla bilgiyi alıp işleyebildiği için daha büyük bir sensör kritik öneme sahiptir. DJI Air 2S üzerindeki 1 inçlik sensör, tek tek piksellerin daha büyük olmasına izin verir. Bir pikselin amacı, ışığı absorbe etmek ve daha sonra bir dijital görüntü sinyaline dönüştürülen bir elektrik sinyali üretmektir. Sensör ne kadar fazla ışığı emebilirse, görüntü sinyali o kadar güçlü olacaktır. Bu nedenle, daha büyük piksellere sahip bir sensör, daha fazla ışık verisi toplayacak ve düşük ışık koşullarında daha iyi performansa sahip olacaktır. Daha büyük bir sensör, kullanıcıların daha düşük bir ISO değerinde çekim yapmasına olanak tanıyarak genel olarak daha temiz görüntüler üretir. Herhangi bir hatalı bilginin daha doğru bir son görüntü elde etmek için ortalaması alınabileceğinden, bu özellikle görüntü parazitine bakıldığında fark edilir.

Öyleyse, sabah erken veya akşam geç saatlerde çekim yapma eğilimindeyseniz, daha büyük DJI Air 2S sensörüne sahip olmak doğru yoldur.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/sherrrrrr-696x985-1-e1619080938554.png
DAHA FAZLA DİNAMİK ARALIK

Mavic Air 2: 48MP, 1/2-inç sensör

DJI Air 2S: 20MP, 1-inç sensör

Hepimiz oradaydık. Bir fotoğraf çekersiniz, onu düzenlemek ve geliştirmek için çok heyecanlanırsınız, yalnızca vurguları kırptığınızı öğrenirsiniz. DJI Air 2S‘deki daha büyük sensör ve daha büyük pikseller, her pikselin daha küçük piksellere kıyasla daha fazla bilgi toplayabileceği anlamına gelir.

Bu, bir görüntünün hem vurgularında hem de gölgelerinde daha fazla bilgi sağlar ve kullanıcıların her ortamda daha zengin ayrıntılar ve daha fazla nüans yakalamasına olanak tanır.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/ezgif.com-gif-maker-2-1.gif
DÜZENLEME İÇİN DAHA FAZLA ALAN

İster karanlık bir görüntüyü aydınlatıyor, ister gölgelerdeki / vurgulardaki ayrıntıları düzeltiyor, renkleri daha da ilerletiyor, hatta kırpıyor olun… Tüm bunlar, eve döndüğünüzde ve düzenleme söz konusu olduğunda daha fazla özgürlüğe sahip olduğunuz anlamına gelir!

Daha Büyük Sensör, Aynı Kompakt Boyut

Daha büyük bir sensör genellikle daha büyük, daha ağır bir drone anlamına gelir, ancak DJI Air 2S ile değil. 4K60fps video çekebilen bu yeni 1 inçlik sensöre rağmen, DJI Air 2S hala 600 g’dan daha hafiftir ve daha küçük çantalara sığabilir, bu da onu bir sonraki seyahatinizde yanınızda götürebileceğiniz mükemmel bir drone yapar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/04/sherry-336x420-1.png
SONUÇ

Bir inçlik sensörü ve ActiveTrack 4.0 ve MasterShots gibi akıllı özellikleriyle DJI Air 2S, ihtiyacınız ne olursa olsun mükemmel sonuçlar sunar. İster profesyonel bir fotoğraf çekimi, ister bir seyahat videosu olsun, DJI Air 2S hazır.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2024 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.