DJI Inspire 3

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-01.jpg

Görünmeyene Hakim Ol

Havadan sinematografinin zirvesinde DJI Inspire 3, eşi görülmemiş iş akışı verimliliği, kamera dili ve yaratıcı özgürlük sunuyor. Hepsi bir arada 8K kameralı drone, profesyonel düzeydeki film yapımcılarına herhangi bir çekimin potansiyelini tam olarak en üst düzeye çıkarma ve görünmeyene hakim olma gücü verir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-02.jpg

Güç ve Performansın Tanımı

I Inspire 3, hava direncini azaltmak için akışkan bir tasarımla aerodinamiği tamamen benimseyen yeni bir profesyonel kameralı dronedur..
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-03.jpg

Maksimum iniş hızı, Inspire 2’ye kıyasla, 9 m/s’den 10 m/s’ye yükselirken,
dikey yükselme ve alçalma hızı 6 m/s ve 4 m/s’den 8 m/s’ye yükseldi[1].

Güçlü manevra kabiliyeti ile, hassas ve duyarlı bir kontrol ve 28 dakikaya kadar uzatılmış uçuş süresi sunar[2].

FPV kamera, görsel sensörler, konumlandırma antenleri ve depolama kartı yuvasının tümü, minimalist bir görünüm ve modern endüstriyel estetik için gövdeye sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş tasarımları benimser.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-04.jpg

Inspire serisinin klasik dönüştürülebilir konfigürasyonunu miras alan Inspire 3, 360° Kaydırma ve Eğme Destek yapılarını destekleyen yepyeni bir tasarım kullanır. İniş takımı açıldığında, 80° yukarı açılı çekimi herhangi bir hata yaşanmadan destekler[3], görüntü yönetmenlerinin çarpıcı şekilde yenilikçi çekimler yapmasını sağlar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-05.jpg

Yüksek Hareket Kabiliyetine Sahip
Hassas Uçuş Sistemi

Santimetre Düzeyinde RTK Konumlandırma

Inspire 3, santimetre düzeyinde doğruluk sağlayan ve mimarlık ve haritalandırma gibi sektörlerde kullanılan yüksek hassasiyetli RTK konumlandırma teknolojisini entegre eder[4]. Küresel Navigasyon Uydu Sistemleri (GNSS) tarafından desteklenen geleneksel sayaç düzeyinde konumlandırma ile karşılaştırıldığında, RTK uçuşu yalnızca daha kararlı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda uçuş rotası planlamasını daha doğru hale getirerek yaratıcı verimliliği önemli ölçüde artırır.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-06-scaled.jpg

RTK antenleri, üç tür GNSS’ye (GPS, BeiDou ve Galileo) olanak tanıyan ve santimetre seviyesine kadar çift frekanslı konumlandırma sağlayan yeni bir kısıştırılmış seramik tasarımla gövdeye yerleştirilmiştir. Bir RTK ağını etkinleştirerek[5] veya bir D-RTK 2 Mobil istasyonu kurarak[6], kullanıcılar herhangi bir ek modül monte etmeden son derece hassas konumlandırma elde edebilirler.

Çift Antenli Yönlendirme

Inspire 3’ün hem önü hem de arkası, uçuş doğruluğunu ve güvenliğini daha da artırmak için güçlü anti-manyetik parazit özelliği sağlayan yerleşik bir sıkıştırılmış seramik antene sahiptir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-07.jpg
Waypoint Pro
Hava sinematografisi için özel olarak tasarlanan Waypoint Pro, çok çeşitli özelleştirilmiş ayarlarla uçuş rotası ve çekim planlamasına olanak tanır. Yeni “Tekrarlanabilir Rotalar” ve “3D Dolly” modları ile yenilikçi bir otomatik çekim deneyimi kolayca elde edilebilir. Ek olarak, RTK santimetre düzeyinde konumlandırma, daha doğru uçuş rotası planlaması ve uygulaması sağlar. İster tek başına ister profesyonel bir ekipte çekim yapın, son derece karmaşık sahnelerde bile ustalaşmak için Waypoint Pro’yu kullanın.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-08.jpg
Tekrarlanabilir Rotalar
Tekrarlanabilir Rotaları kullanarak, Inspire 3 otomatik olarak aynı rotada uçacak ve yükseklik, hız, gimbal açısı ve kamera ayarları gibi tüm önceden ayarlanmış parametreleri koruyacaktır. Aynı uçuş görevini tekrarlamak, görüntü yönetmenlerinin zor çekimleri zahmetsizce gerçekleştirmelerine veya gündüzden geceye veya mevsimden mevsime geçişleri
yakalayan uzun süreli zaman aralıklarını kolayca oluşturmak için aynı yerde farklı
zamanlarda uçmalarına
olanak tanır.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-09.jpg

3D Dolly

3D Dolly, bu cihazların sınırlamalarının çok ötesine geçerken film setlerinde bir vinci,
kablo kamerasını veya dolly’yi simüle edebilir.

Bir uçuş rotası planladıktan sonra görüntü yönetmeni, çekimin ihtiyaçlarına göre hız, yalpa açısı ve daha fazlası gibi parametreleri ayarlarken rota boyunca ileri geri hareket etmesi için uçağı manuel olarak kontrol edebilir. Bu, karmaşık sinema sınıfı kamera hareketlerini daha kolay ve verimli hale getirir ve gelişmiş görsel efektler sağlayabilir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-10.jpg
Spotlight Pro

Güçlü makine öğrenimi algoritmalarına dayanan Inspire 3, insanlar, araçlar ve tekneler için otomatik konu tanıma ve kilitlemeyi öncekinden daha hassas bir şekilde destekler.

Spotlight Pro’nun Takip modunu kullanırken, uçak ve gimbal kamera aynı yöne doğru yönlendirilir ve pilotun manuel çerçeveleme ayarlamaları yapmadan daire içine alınmış çekimler yapabilmesi için konu üzerinde kilitli kalır.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-11.jpg

Çok Yönlü Algılama Sistemi

Inspire 3, her yöndeki engelleri algılayabilen ve uçmak için kapsamlı koruma sağlayan sağlam, çok yönlü bir algılama sistemi sağlayan dokuz sensörle donatılmıştır[7].

360° Yatay Görsel Sensörler / Üst Görsel Sensörler
Alt Görsel Sensörler / Alt ToF Sensörü

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-12.jpg
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-13.jpg
Özelleştirilebilir Engel Algılama

Ek olarak, Inspire 3, daha fazla uçuş güvenliği ve daha yaratıcı özgürlük sağlamaya yardımcı olacak yeni bir özelleştirilebilir işleve sahiptir.

Yatay, yukarı ve aşağı engel algılama bağımsız olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı
bırakılabilir ve farklı senaryolara uyacak şekilde manuel olarak bir engel uyarı aralığı ayarlanabilir[8].

Ultra Geniş Gece Görüşlü FPV Kamera

Inspire 3, 3µm piksel boyutuna, 161° ultra geniş dfov’a ve 1080p / 60fps’ye kadar canlı yayınları iletme özelliğine sahip yeni bir 1/1.8 inç sensörlü FPV kamera ile donatılmıştır. Selefi ile karşılaştırıldığında, FOV yaklaşık iki katına çıkar. Bu FPV kamera, pilotların geceleri bile çevrelerini canlı ve net bir şekilde gözlemlemelerine ve daha yüksek düzeyde uçuş güvenliği sağlamalarına olanak tanıyan daha etkileyici ışık algılama özelliği sunar.
default
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-31.jpg

Full-Frame 8K Görüntüleme Sistemi

DJI’nin şimdiye kadarki en hafif Full-Frame üç eksenli gimbal kamerası olan X9-8K Air, Inspire 3’ün drone sinematografisini bir üst seviyeye çıkarması için özel olarak üretildi. DJI’nin en yeni görüntü işleme sistemine sahiptir, CineCore 3.0, 8K / 25fps’ye kadar dahili kaydı destekler SinemaDNG video[9] yanı sıra 8K / 75fps[10] Apple ProRes RAW video[9], birinci sınıf film ve televizyon yapımlarının ihtiyaçlarını karşılar.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-15.jpg

Dual Native ISO

X9-8K Aır, Dual Native ISO’yu destekler. Tam kare 30 fps ve altında, film yapımlarında yaygın olarak görülen 24 fps’yi ve ticari ve televizyon yapımlarında kullanılan 25 fps’yi destekleyen EI 800/4000 sunar. 30 fps’nin üzerinde, EI 320/1600 mevcuttur.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-16.jpg
14+ Dinamik Aralık Durağı
X9-8K Air, gün doğumu ve gün batımı gibi karmaşık aydınlatma senaryolarında zengin vurgu ve gölge ayrıntılarını yakalayan 14+ durak dinamik aralığı kapsar. Yüksek dinamik aralık, önemli pozlama ayarlamalarından sonra bile orijinal[11] renkleri
koruyarak düzenleme sonrası
için daha fazla olanak sağlar.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-17.jpg
DL Montajlı Lensler
DJI’nin tescilli DL yuvasını devralan X9-8K Air, ek bir 18 mm F2.8 tam çerçeve ultra geniş lens ve yeni bir telefoto lensle uyumludur (daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecektir)[12]DL 24/35/50 mm’lik önceki tam çerçeve lens seçimlerinin üzerine F2.8. Beş lensin tümü hava sinematografisi için özel olarak üretilmiştir. Monokok karbon fiberden yapılmıştır.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-18.jpg

DJI Sinema Renk Sistemi (DCCS)

DJI’nin olgun renk bilimi ve teknolojisine dayanan DJI Cinema Renk Sistemi, X9-8K Air’in hava sinematografisinin görünümünü yeniden tanımlayan otantik renkleri korumasını sağlar. Bu, doğal ortamlar ve kentsel manzaralar için geçerlidir ve ayrıca farklı ortamlarda ve aydınlatma koşullarında cilt tonlarını doğru bir şekilde yakalar. DCCS, DJI Ronin 4D gibi X9-8K Hava ve yer tabanlı sinema kameraları arasında zahmetsiz renk uyumu sağlayarak, film prodüksiyon sonrası düzenleme iş akışlarının ihtiyaçlarını karşılamak için havadan yere tutarlı renk stili sunar.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-19.jpg

O3 Pro Video İletim ve Kontrol Sistemi

DJI RC Plus

Inspire 3, olağanüstü bir dış mekan izleme deneyimi sağlamak için yerleşik 7 inç 1.200 nit yüksek parlaklığa sahip profesyonel düzeyde bir uzaktan kumanda olan DJI RC Plus ile birlikte gelir. Ayrıca, hızlı ve sezgisel kullanım sağlayan ön, arka ve üstte birkaç düğme ve kadranın yanı sıra bir HDMI çıkış bağlantı noktasına sahiptir. Düğme işlevleri, kullanıcıların alışkanlıklarına uyacak ve daha sorunsuz bir çalışma deneyimi sunacak şekilde de özelleştirilebilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-20.jpg

Sinema Sınıfı O3 Pro Video İletimi[13]

Inspire 3, DJI’ın tek kontrol modunda[14] maksimum 15 km ve çift kontrol modunda 12 km[15] maksimum iletim mesafesi sağlayan en yeni sinema sınıfı video iletim sistemi olan O3 Pro ile donatılmıştır. Hem gimbal kamera hem de FPV kamera, 1080p / 60fps canlı yayınları ve 90 ms’lik ultra düşük gecikmeyi destekler[16]. Inspire 2’nin Lightbridge video iletim sistemiyle karşılaştırıldığında, O3 Pro, iletim mesafesi, gecikme süresi ve genel kararlılıkta nesiller boyu bir sıçrama yaptı.

İlk kez, sette UHD izleme ve canlı yayın ihtiyaçlarını karşılamak için maksimum 5 km iletim mesafesi ile
4K / 30fps canlı yayınlar da destekleniyor[17].

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-21.jpg
İkili Kontrol için Bağımsız Bağlantılar[18]

İkili Kontrol için Bağımsız Bağlantılar[18]Selefi ile karşılaştırıldığında, Inspire 3’ün çift kontrol deneyimi önemli ölçüde yükseltildi.

İki uzaktan kumanda canlı yayınları alabilir ve drone’u bağımsız olarak kontrol edebilir, böylece pilot ve gimbal operatörü sette farklı pozisyonlarda olabilir. Bu, Inspire 2’nin birincil ve ikincil kontrol bağlantılarını bağlama sınırlamalarını kırar.

Pilot hava aracı sinyalini kaybederse, gimbal operatörü artık güvenli bir şekilde eve dönmek veya doğrudan inmek için uçağın kontrolünü ele geçirebilir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-22.jpg

DJI PRO Ekosistemi ile uyumlu

DJI High-Bright Uzaktan Monitörü Destekler[11]

RC Plus’a ek olarak Inspire 3, DJI High-Bright Uzaktan Kontrol Monitörünün ikinci bir uzaktan kumanda olarak kullanılmasına da izin veriyor. Uzaktan kontrol monitörü, canlı yayınları almak için doğrudan Inspire 3 ile eşleşebilir ve Ronin 4D El Tutacakları takıldığında gimbali ve odağı bile kontrol edebilir[11]. Uzak monitördeki HDMI[19] ve SDI bağlantı noktaları, diğer izleme cihazlarına canlı yayınlar da verebilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-23.jpg

DJI Three-Channel Takip Odağını Destekler[11]

DJI PRO ekosisteminin bir üyesi olan, yeni DJI Three-Channel takip odağı, O3 Pro iletim sistemi aracılığıyla Inspire 3’e kontrol sinyalleri iletebilir. Three-Channel takip odaklamasıyla, entegre bir kablosuz izleme ve kontrol deneyimi sunmak için uzaktan odak kontrolü ve kademesiz diyafram ayarlamaları sağlayabilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-24.jpg

DJI Master
Wheels Destekler[11]

DJI High-Bright Kablosuz Monitör ikinci denetleyici olarak eşleştirildiğinde, Inspire 3’ün gimbal, DJI Master Wheels kullanılarak kontrol edilebilir[11]. Bu sayede görüntü yönetmenlerinin çalışma alışkanlıklarını karşılamak için Ronin 2 ile eşit bir gimbal kontrol deneyimi sağlayabilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-25.jpg

DJI Transmission
Destekler[11]

DJI Transmission ile Inspire 3, sette genişletilmiş izlemeyi destekler. Yayın modu etkinken bir RC Plus’ı bir DJI Video Vericisine bağlayın[20]. Daha sonra, canlı yayınlar sınırsız sayıda uzak monitöre aktarılarak koordinasyon verimliliği daha da
artırılabilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-26.jpg

Efektif Full Senaryo Çalışması

Dual-Battery Sistemi

Inspire 3, optimize edilmiş güvenilirlik ve performans için en son pil kimyası teknolojisini kullanan yeni bir TB51 çift pil sistemi ile donatılmıştır. TB51 piller, TB50’ye kıyasla daha küçük, daha hafif, daha akıcı ve daha yüksek voltajlıdır.
Maksimum 28 dakikalık uçuş süresi sağlarlar[2].

Pilin sıcaklığı 18° C’nin (64 ° F) altına düşerse, pil, -20 ° C’ye (-4 ° F) kadar düşük sıcaklıklara sahip yerlerde bile yeterli uçuş performansını koruyarak bir otomatik ısıtma işlevini tetikler.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-27.jpg
Yeni Pil Şarj Merkezi

Tamamen yeni katlanabilir pil şarj merkezi, şarj verimliliği ve depolama boyutu arasında optimum dengeyi sağlar. Sekiz pili barındırabilir.

Hızlı modda, iki pili yalnızca 35 dakikada[21] %90’a ve sekiz pili yalnızca 160 dakikada %100’e kadar şarj edebilir[21]. Ürünle birlikte verilen 65W USB-C port, RC Plus’ı şarj etmek için de kullanılabilir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-28.jpg

DJI PRO SSD 1 TB Dahili

Ürünle birlikte verilen DJI PROSSD 1TB, maksimum 900Mbps okuma hızını destekler[22] ve görüntüler, bir kart okuyucuya ihtiyaç duymadan doğrudan sağlanan USB-C’den USB-C’ye kablo aracılığıyla bir bilgisayara aktarılabilir.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-29.jpg

Depolama ve Taşıma

Yeni tasarlanan tekerlekli çanta, uzatılabilir bir tutacak, iki yan tutacak ve dört adet 360 derece hareket tekerleği ile donatılmıştır, bu da geçişleri ve taşımayı zahmetsiz hale getirir. Ek olarak, ek güvenlik için iki numaralı kilit donatılmıştır. İyi tasarlanmış tekerlekli çanta, bir drone, bir X9-8K Air gimbal kamera, iki RC Plus uzaktan kumanda, dört lens, on iki pil, iki pil şarj merkezi, üç pervane seti ve diğer öğeleri saklayabilir. Yeni katlanabilir hızlı açılan pervanelerin saklanması kolaydır ve her uçuştan önce yeniden kurulum gerektirmez.
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/dji_inspire3-30.jpg

Notlar:

* Lütfen uçmadan önce yerel yasa ve yönetmelikleri kontrol edin ve bunlara kesinlikle uyun.
** Tüm veriler kontrollü bir ortamda DJI Inspire 3 üretim modeli ile test edilmiştir. Gerçek deneyim, ortama, kullanıma ve ürün yazılımı sürümüne bağlı olarak değişebilir.
*** Bu sayfadaki tüm videolar ve resimler, ilgili yerel yasa ve yönetmeliklere sıkı sıkıya bağlı olarak çekilmiştir.
**** Kullanmadan önce, Inspire 3’ün DJI Pilot 2 uygulaması aracılığıyla etkinleştirilmesi gerekir.
1. Deniz seviyesinde rüzgarsız bir ortamda uçarken, uçağa takılı gimbal kamera ve lens ile ve diğer aksesuarlar olmadan tam hız test edildi. Veriler sadece referans amaçlıdır.
2. Deniz seviyesinde rüzgarsız bir ortamda iniş takımı alçaltılmış, uçağa gimbal kamera ve lens takılı ve diğer aksesuarlar olmadan 36 km / s sabit hızda ileri doğru uçarken ve pil% 0’a ulaşana kadar 4K / 24fps H.264 (S35) video kaydederken ölçülür. Bu veriler sadece referans içindir. Lütfen uygulamadaki gerçek değerlere bakın.
3. İniş takımı alçaltılmış ve uçak rüzgarsız bir ortamda gezinirken DL 50 mm lens kullanılarak ölçülmüştür.
4. RTK devre dışı bırakıldığında, DJI Inspire 3 varsayılan olarak GNSS konumlandırmasını kullanır.
5. Özel ağ rtk’sını kullanmadan önce, hizmeti satın almak için yerel bir satıcıyla iletişime geçin.
6. D-RTK 2 Mobil İstasyonu ayrıca satılmaktadır.
7. İniş takımı kaldırılma veya alçaltılma sürecindeyken engel algılama devre dışı bırakılır. İniş takımı devrildiğinde, uçağın sol ön ve sağ ön bölgelerinde yaklaşık 20 ° ‘lik engellerden kaçınma kör noktaları vardır.
8. Özel fren engellerden kaçınma aralığı: yatay olarak 2-10 metre, yukarı doğru 1-3 metre ve aşağı doğru 1 metre. Engel algılamanın özel uyarı aralığı: yatay olarak 2,1-30 metre, yukarı doğru 1,1-10 metre ve aşağı doğru 1,1-10 metre.
9. Lisans anahtarı ayrı satılır.
10. 8K / 75fps video çekimi, tam kare 2.4: 1 en boy oranı gerektirir ve Apple, S & Q modunda raw’ı destekler.
11. Ayrı satılır.
12. Yeni telefoto lens daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecek.
13. Uçağa takılı gimbal kamera ve lens ile ve diğer aksesuarlar olmadan parazitsiz engelsiz bir dış ortamda ölçülür. Yukarıdaki veriler, her standart altında tek yönlü, dönüşsüz uçuşlar için en uzak iletişim aralığını göstermektedir. Uçuş sırasında lütfen uygulamadaki hatırlatıcılara dikkat edin.
14. Tek kontrol modunda en uzun video iletim mesafesi: FPV Kamera: yaklaşık. 15 km (FCC), 8 km (CE/SRRC/MIC). Gimbal Kamera (1080p / 60fps canlı yayınlar): yaklaşık. 13 km (FCC), 7 km (CE/SRRC/MIC). Gimbal Kamera (4K / 30fps canlı yayınlar): yaklaşık. 5 km (FCC), 3 km (CE/SRRC/MIC).
15. Çift kontrol modunda en uzun video iletim mesafesi: FPV Kamera: yaklaşık. 12 km (FCC), 6,4 km (CE/SRRC/MIC). Gimbal Kamera (1080p / 60fps canlı yayınlar): yaklaşık. 11,2 km (FCC), 5,6 km (CE/SRRC/MIC). Gimbal Kamera (4K / 30fps canlı yayınlar): yaklaşık. 4 km (FCC), 2,4 km (CE/SRRC/MIC).
16. Gimbal kameranın en düşük gecikmesi, 4K / 60fps ProRes RAW video kaydedilirken ölçüldü. FPV kameranın en düşük gecikmesi, güçlü video iletim sinyalleriyle ölçüldü.
17. Yalnızca kare hızı 30 fps ve altında olduğunda.
18. Çift uzaktan kumanda kullanırken, her iki uzaktan kumandanın antenlerinin uçağa doğru baktığından ve uzaktan kumandalarla uçak arasında herhangi bir engel olmadığından emin olun. Aksi takdirde, sinyali zayıf olan bir uzaktan kumanda diğerinin iletişim kalitesini bozabilir.
19. Bağlantı noktası, ayrı olarak satılan DJI uzaktan kontrol monitörü Genişletme Plakasında bulunur.
20. İletim performansı Yayın modunda farklılık gösterir.
21. İyi havalandırılan bir ortamda 25 ° C (77 ° F) oda sıcaklığında test edilmiştir ve yalnızca referans amaçlıdır.
22. Apple MacBook Pro 2021’de (Apple M1 Max yongası) birlikte verilen USB-C – USB-C veri kablosu kullanılarak ölçülür.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2024 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.