FeiyuTech G6 Max Ürün İncelemesi

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/04/Screen-Shot-2020-04-28-at-00.52.03.png
EĞİTİM UZMANI

Uğur Çıraklı

ALTERNATİFİN DÖRT HALİ: Feiyu G6 Max

Kendi sınıfının en kabiliyetli stabilizatörü olan G6 Max, aynasız kameraları aksiyon kameralarını ve cep telefonlarını rahatça taşıyabiliyor. Varyasyonel olarak bir çok seçeneği düşünmemiz ve değerlendirmemiz gereken çekimlerde G6 Max’in  birbirine alternatif olabilecek  cihazları taşıyabilmesi kullanıcısını memnun etmekte ve çekim pratiğimizi arttırmaktadır.

Taşıma kapasitesi 1.2 kilogram olan G6 Max piyasada bulunan çoğu aynasız makineyi sabit odaklı objektifler ile kullanabilmemizi sağlar.

Özgül ağırlığı sadece 665 gram olan G6 Max’i kolayca sırt çantanızda ve cebinizde taşıyabilirsiniz. Üzerinde bulunan kilitler kalibrasyon sonrası pratiklik sağlamakta ve tekrar kalibrasyon işlemi gerektirmemektedir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/04/g6max-III.jpg
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/04/g6max-IV.jpg

Bu kompakt yapısı ve farklı sınıflarda kameraları taşıyabilme becerisi sayesinde seyahat, vlog, aktüel çekim, hızlı içerik üretimi gerektiren alanlarda kullanıcıların tercih ettiği G6 Max dayanıklı motorlara sahiptir. Tam dolu şarj ile 9 saat çekim yapabilme imkanı tanıyan bu stabilizatör sadece 3 saatte şarj oluyor. Type C bağlantı kablosu sayesinde bilgisayarınızdan veya taşınabilir güç depolarınızdan da kolayca şarj olabilmektedir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/04/g6max-II.jpg
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/04/g6max.jpg

Hareketli kamera kullanımının öne çıktığı bu dönemde geniş yönlendirme kabiliyeti bir stabilizatörün en önemli özelliği olmakla birlikte bu çekimleri gerçekleştirirken kamerayı kontrol edebilmek, konunun gerektirdiği hareketleri planları rahatça alabilmek kullanıcının temel isteği olmuştur.

Kutu içerisinden çıkan DSLR, aksiyon kamera ve cep telefonu tutucuları aynı zamanda bağlantı kabloları ile gelmektedir. G6 Max kullanıcısını adaptasyon ve kurulum olarak yormayan, Wi-Fi ve bluetooth özellikleri ile de kamera – stabilizatör arasındaki bağlantıyı kolayca gerçekleştirebilmektedir.

Kalibrasyon konusunda kullanıcısını yormayan ve üzerinde bulunan joystick yardımıyla kolay bir hareket yönetimi sağlayan stabilizatör Feiyu ON uygulamasıyla birlikte daha da işlevsel  bir hal almaktadır. Kamera ayarlarını led ekranı sayesinde görüntüleyebilir ve pratik bir kontrol sağlayabilirsiniz. Fiziksel olarak kolay bir tutuş tecrübesi yaşatan G6 Max ile 360 derece çekimlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca tek tuş ile yatay ve dikey modlar arasında geçiş yapabilmektedir. Dikey kadrajların hayatımızın her alanında fazlaca göz önünde bulunmaya başlaması bu özelliği oldukça önemli kılmaktadır

G6 Max’in  hareket kabiliyeti, bağlantı noktaları ve fiziksel donanımı göz önüne alındığında bir video kullanıcısının ihtiyacını karşılamakta, üretimin ve yeniliklerin sürekli olduğu dünyamızda farklı perspektiflerle görüntüyü şekillendirmemizde bize destek olmaktadır.

Bu yazı daha önce Gezgin Foto Dergisi‘nde yayınlanmıştır.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Yetkili Satış Noktaları
Çevrimiçi Mağazalar

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2020 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.