Geniş Gör, Kayıt ve Koş! Feiyu Pocket!

EĞİTİM UZMANI

Uğur Çıraklı

Geniş Gör, Kayıt ve Koş!

FeiyuTech, stabilizatör teknolojisinde yaptığı yeniliklere Feiyu Pocket ile devam ediyor. Daha önce G6Max ürününü incelediğim benim de birçok farklı modelini deneme fırsatı elde ettiğim FeiyuTech mobil bir aksiyon cep kamerası ile karşımıza çıkıyor. Sadece 115 gr. olan bu kamera 4K/60fps video çekebiliyor. Kontrolleri kolaylaştıran dokunmatik ekranın da izleme kalitesinin tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

İçerisinde bulunduğumuz dönemin dijital içerik çeşitliliği bir hayli fazla olmakla birlikte izleyenin akıcı ve ilgiyi sürekli dinç tutacak görsel anlatıları tercih etmesi, görüntü tüketmenin popüler-paylaşılan bir alışkanlık hatta gereksinim haline geldiğini düşünmekteyim. Feiyu Pocket’ın kolay kullanımı, 270 dakikalık batarya ömrü, yüksek hareket kabiliyeti ile kullanıcısını diğer mobil cihazlarından vazgeçireceğini öngörebiliriz.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/07/DSC00206-scaled.jpg

14mm geniş açı lensi ile minimum distorsiyona sahip Feiyu Pocket genel plan kaydetmemizi kolaylaştırırken, sinematografik görüntüler elde etmemize imkan sağlıyor. FY-Log ile post prodüksiyon aşamasında videomuzu kolayca renklendirebilmemiz için bize dengeli bir nötr görüntü veriyor.

İçerik üreticileri için en önemli konu süreklilik ve çeşitlilik. Feiyu Pocket ile minimum zamanda ve prodüksiyonda videolar çekebilir, aktüelitenin(aksiyonun) ilgi çekici taraflarından faydalanabiliriz.

Wireless üzerinden ‘Feiyu Cam’ mobil uygulamasına kolayca bağlanabilir ve manuel ayarlar ile Feiyu Pocket’ı kullanabiliriz. Uygulama konusuna değinmişken cep telefonumuzu ‘remote controller’ olarak kullanabilmemiz kamerayı sabitlediğimizde de tam kontrollü ve eğlenceli bir çekim imkanı sunuyor. Feiyu Pocket 512 GB’a kadar olan microSD kartları desteklemektedir. Batarya gücü ve geniş depolama alanı imkanı göz önüne alındığında günlük kullanımlarımızda yanımızdan hiç ayırmayacağımız kabiliyeti yüksek bir kamera olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 360 derece dönebilen bir kamera olduğunu da unutmayalım!

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/07/3.jpg

Feiyu Pocket ile timelapse, motion lapse, hyperlapse video, panoromik görüntü ve 8x’e kadar süper slow motion videolar elde edebiliriz. Yukarıda da bahsettiğim gibi görsel çeşitlilik ve hareket izleyenin ilgisini arttırırken kullanıcısını da yormayan bir üretimi şekillendirir. Video çekerken bizi en çok zorlayan konulardan biri olan Flicker(Kırpışma) sorununa Anti-Flicker özelliğiyle çözüm bulan Pocket 50Hz ve 60Hz’e kadar kırpışmaları engelleyebilmektedir.

Başlıkta neden koşmamız gerektiğine gelirsek, Feiyu Pocket yeni bir teknoloji olan 6 eksenli görüntü sabitleme sistemine sahiptir. İsterseniz dağlık bir patikada koşun ya da bir trende yolculuk yapın tam stabilize videolar kaydedebilirsiniz.

Teknolojinin boyutlarının giderek küçüldüğü, kompakt ve çok fonksiyonlu cihazların hayatımızda daha da fazla yer almaya başlayacağı, yayıncılık ve içerik üreticiliği konusunda minimum zaman-maksimum dosya elde etmek isteyeceğimiz yakın geleceğin, yaşanan küresel salgın nedeniyle çoktan geldiğini düşünüyorum.

İlerleyen günlerde piyasaya çıkacak olan Feiyu Pocket’ında,  bizim büyük görünen küçük dünyamızda güvenebileceğimiz bir ifade aracı olarak yerini alıp, kabiliyetleri ve sonuçlarıyla kullanıcısını mutlu edecektir.

Bu yazı daha önce Gezgin Foto Dergisi‘nde yayınlanmıştır.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2023 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.