Nikon Dürbünleri Hakkında Bilmedikleriniz Bu Yayında!

Doğa fotoğrafçısı ve gözlemcisi sevgili Ali Şenel ile Nikon saha dürbünleri üzerine gerçekleştireceğimiz söyleşiye konuk oldu. Bu söyleşimizde; Hangi dürbün? Hangi dürbünü seçmelisiniz? Dürbün alırken nelere dikkat edilmeli? Dürbünlerin özellikleri nelerdir? Kaliteli dürbünü nasıl anlarız? Kaç kat büyüten dürbün alınmalı? Dürbünlerde yazan sayılar ne anlama geliyor? gibi pek çok sorunun cevabını bulacaksınız. Ali Şenel, teknoloji ile ilgili inceleme, test ve yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyor. Ürünleri inceliyor, doğa ve kuş fotoğrafçılığı yaparken tüm deneyimlerini söyleşimizde size aktarıyor. Yaban hayat çekimleri, kuş fotoğrafçılığı ve özellikle ülkemizde çok zor görülen yabani hayvanların fotoğraf ve videolarını çekerken hangi dürbünleri kullanıyor? Nikon saha dürbünleri hakkında her şey bu muhteşem söyleşide.

Ali ŞENEL

1980 yılında Burdur’da dünyaya geldi. 2002 yılında Matematik bölümünü bitirdikten sonra İşletme Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.
Fotoğraf ile tanışması üniversitenin fotoğraf kulübü sayesinde 2004 yılında gerçekleşti.

Fotoğraf kulübü bünyesinde 2 kişisel, 2 de karma sergiye katıldı. Mezuniyetten sonra yer yer insan konulu fotoğraflar çekse de her zaman doğa fotoğrafları daha fazla ilgisini çekti. Manzara ve makro ağırlıklı ilerleyen çalışmaları yaban hayatı (vahşi yaşam) fotoğraflarına yöneldi.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok derece ve sergileme ödülleri bulunan Ali ŞENEL, halen freelance fotoğrafçılık yapıyor, Fotoğraf Dergisinde ”Doğa ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı” bölümünü hazırlıyor, belgesel film ve kısa film çalışmaları için video çekimleri yapıyor.

Mitsubishi Türkiye’nin sponsoru olduğu ”Kaybolmadan Keşfet” projesini yönetiyor ve içerik üretiyor.

Sergiler

Dumlupınar Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü için 2 ve Erzincan’da öğrencilerin eğitimine destek için 1 tane olmak üzere 3 kişisel fotoğraf sergisi açtı. Ayrıca 2 karma sergiye katıldı.

Ödüller

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Finansbank Özel Ödülü

Adana Rotary Kulübü 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması – Doğa Kategorisi

Sergileme Ödülü – İki fotoğraf

ÇEKÜD Doğal Yaşam Fotoğraf Yarışması (Kaybolmadan Çek Getir)

Profesyonel Kategori İkinciliği

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5. Türkiye Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması

Mansiyon Ödülü

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Türkiye Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması

Sergileme Ödülü

Yayınlar

Fotoritim E-Dergisi “2007 yılı genel seçimleri”.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Yetkili Satış Noktaları
Çevrimiçi Mağazalar

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2020 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.