DJI FPV Kutu Açılışı: Temel Ürün Özellikleri ve Detayları

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/a82-SEM-Web-Push-开箱-2400x1400-1-768x448-1.jpg

DJI FPV, ana gövde, gözlük uzaktan kumanda, uçuşa hızlı ve güvenli bir şekilde geçebilmek adına gereken tüm diğer aksesuarları ile uçmaya hazır ezber bozan bir FPV sistemidir. Bu sistem 4K/60 FPS ayarında pürüzsüz bir çekim sunar ve bununla uyumlu olarak sürükleyici ve nefes kesici bir deneyim elde edebilirsiniz. Hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için mükemmel olan DJI FPV, size üç uçuş modu sunar, daha sezgisel kontrol isteyen pilotlar, basit el hareketleriyle uçuş kontrolünü sağlayan ve küçük bir cihaz olan  “DJI Motion Controller” aparatını deneyebilir.

Bu yazıda, DJI FPV Combo’nun kutusunu açacağız ve içerisinden ne çıkıyor birlikte göreceğiz. Aynı zamanda FPV drone dünyasına girmek adına, DJI FPV ‘ın benzersiz bir seçenek haline gelmesini sağlayan önemli özelliklerini ve ayarlarını keşfedeceğiz.

DJI FPV: Kutunun İçinde Neler Var?
https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/00D6EB6A-49BA-BEF7-648E-D1997E54B57D-1920x1079-1.jpg

DJI FPV Combo kullanıcılarının FPV Drone dünyasını keşfetmek için ihtiyacı olan her şeyi içerir. Piyasada bulunan diğer FPV seçeneklerinin aksine DJI FPV, montaj gerektirmeyen, hepsi bir arada uçmaya hazır bir sistemdir. İşte kutuda bulacağınız her şeyin tam listesi.

Ürün İsmi FPV Combo
DJI FPV Drone ×1
DJI FPV Akıllı Uçuş Bataryası ×1
DJI FPV Pervaneler ×4
DJI FPV Gimbal Koruyucu ×1
DJI FPV Üst Kabuk ×1
DJI FPV Uzaktan Kumanda 2 ×1
DJI FPV Kontrol Çubuğu ×2
DJI FPV Gözlükler V2 ×1
DJI FPV Gözlük Anteni (Dual Band) ×4
DJI FPV Gözlük Bataryası ×1
DJI FPV Gözlük Güç Kablosu (USB-C) ×1
DJI FPV Gözlük Kafa Bandı ×1
DJI FPV Köpük Gözlük Dolgusu ×1
DJI FPV AC Güç Adaptörü ×1
DJI FPV AC Güç Kablosu ×1
USB-C Data Kablosu ×1
USB-C OTG Kablosu ×1
DJI FPV: Başlıca Özellikler ve Ayarlar

Paraşütle atlamaya hazır bir biçimde uçurumun kenarında beklediğinizi hayal edin. Neden hem tehlikeden kaçınıp hem de aynı hissi almıyorsunuz? Bu tam da DJI FPV’ den elde etmek isteyeceğiniz türden bir bakış açısıdır; kalbi ağza getiren türden. Bu yenilikçi sistem akıl almaz çekimler yapmak ve kullanıcısına eşsiz deneyimler sunmak için oluşturuldu. “N” modundaki pürüzsüz ve yumuşak uçuştan tutun, “M” modundaki sınırsız manevralara kadar kullanıcılar sonsuz çeşitlikteki alanlarda gezinebilir ve dünyayı daha önce hiç olmadığı gibi görebilirler.

İnanılmaz Sürükleyici Bir Deneyim!

İster çok sık ağaçlı bir ormanda koşuyor olun isterseniz kayalık bir sahil şeridinde yürüyor olun, DJI FPV, aksiyonu çarpıcı ayrıntılarıyla görmenizi sağlar. Sürükleyici FPV Gözlüğü, kristal netliğinde, düşük gecikmeli HD iletim sağlar ve 150° FOV ise çevrenin süper-geniş görüntülerini sunar*. DJI FPV aynı zamanda 140 km/s maksimum hıza sahiptir** ve iki saniyede 100 km/s’ye çıkabilir. Hem sersemletici görüntüler sağlarken aynı zaman da müthiş bir deneyim elde edersiniz. Bu cihaz o kadar hızlı ki havadan giden bir yarış arabasında gibi hissedeceksiniz.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/80E5A07F-AB49-63B8-2AAD-D9381E13359F-1920x1280-1.jpg

* 150° FOV, yalnızca 50 veya 100 fps’de çekim yaparken geçerlidir.

** Her zaman uçuş hızıyla ilgili yerel yasa ve yönetmeliklere uyun. Maksimum uçuş hızı, uçuş moduna göre değişir.

Etkileyici Sonuçlar

Uçuş deneyimi yeterince destansıyken siz birde DJI FPV’ nin uçuşun heyecanıyla uyumlu görüntü yakalama yeteneğini görün, emin olun bu daha da etkileyici. DJI FPV’nin gimbal kamerası 120 Mbps’ye kadar 4K/60 fps ve uçtuğunuz her yerde tüm sahneyi yakalamanıza uygun olarak süper geniş açı 150°’ lik FOV sağlar. Aynı zamanda 4x Ağır Çekim, “RockSteady” görüntü sabitleme ve bozulma düzeltme gibi özelliklerle pilotlar ultra-pürüzsüz ve sinematik sonuçların keyfini çıkarabileceklerdir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/E7F7A5DD-EA61-81F9-1BAB-389A1F2C29FA.gif
Kontrolü Kolay

DJI FPV Combo, pilotların üç uçuş modunda çalışmasına izin veren standart bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. “N” (normal) modu, Mavic Serisi gibi geleneksel DJI drone’larına benzer bir uçuş kontrol deneyimi sunar. “S” (spor) modu ise, “N” modunun kararlılığı ile tipik FPV drone’larının daha dramatik manevraları arasındaki boşluğu kapatan bir hibrit uçuş modudur.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/95BF9B6C-5031-E7AD-A35B-530E6D3880FA-1920x1440-1.jpg

Bu üç uçuş modu ile yeni kullanıcılar, öğrenmek ve deneyimli FPV pilotları olmak için mükemmel bir yola sahiptir.

Daha da sürükleyici bir uçuş deneyimi için DJI Motion Controller’ı (ayrı satılır) deneyin. Bu küçük cihaz, avucunuzun içine sığar ve uzaktan kumandanın yerini alarak basit ve sezgisel el hareketlerini kullanarak uçmanıza olanak tanır.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/4DAC0A32-82D2-60EE-101C-D17FD0D2F688-696x393-1.jpg
Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

FPV Dronelar bilindiği üzere kaza yapması kolay olsa da DJI FPV, pilotların cihaz ile güvenli bir uçuş gerçekleştirmesini sağlayan gelişmiş güvenlik özellikleriyle gelir. Acil Fren ve Hover özelliği, pilotların bir düğme aracılığıyla birkaç saniye içerisinde durup cihazın havada asılı kalmasını sağlar. Bu özellik, her uçuş modunda çalıştırılabilir, pilotların kendilerini rahatsız hissetmesi durumunda veya acil bir durumla karşılaştıklarında uçuş esnasında duraklatabilme avantajı sağlar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/8B0FEC88-4752-E0E9-CB50-AE74576B5D9B-1920x768-1.jpg

Cihazda “Failsafe Return to Home” yani, arıza durumunda eve dönüş özelliği mevcuttur. Bu özellik, uçuş esnasında iletim sinyali bir şekilde kaybolursa drone’nun otomatik olarak kalkış noktasına geri dönmesine izin verir. RTH veya N modunda uçuş yaparken ileri ve aşağı taraftan gelebilecek engellere karşı engel algılama sensörleri vardır, bunlar otomatik yavaşlatma sağlar*. DJI FPV, gimbal kamera, iniş takımı ve üst kabuk gibi parçalarının hasarı durumunda kolayca değiştirilmesini sağlayan modüler bir tasarımı vardır.

DJI FPV için “DJI Care Refresh”, pilotlara uçuş sırasında daha fazla gönül rahatlığı sağlar.

*DJI FPV, engelleri algıladığında otomatik olarak yavaşlayacaktır, ancak otomatik olarak durmayacaktır.

Sonuç

FPV Drone uçuşuna başlamak için ihtiyacınız her şeyi sunan DJI FPV, rakipsiz bir seçenektir. Bu sürükleyici sistem beraberinde gelişmiş güvenlik seçenekleri, çoklu uçuş modları ve yüksek kalitede video ve fotoğraf özellikleriyle gelir. Kullanıcılar, kalkıştan önce DJI Virtual Flight uygulamasında uçuş becerilerini sınamak için antrenman dahi yapabilirler. Uçuş sırasında rahatça uçabilmek ve daha fazla gönül rahatlığı için “DJI Care Refresh” mevcuttur ve DJI FPV’nin modüler tasarımı sayesinde, olası bir kaza sonrası parçaların daha kolay değiştirilebilmesine olanak tanır. Eğer ki bir FPV drone arıyorsanız, DJI FPV’nin kullanım kolaylığı, paha biçilemez kalitesi ve değeriyle başka drone’ları karşılaştırmak güç olur. DJI FPV sizin için biçilmiş kaftandır!

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Yetkili Satış Noktaları
Çevrimiçi Mağazalar

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2020 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.