DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket Karşılaştırması: Yenilikler Neler?

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/1013_OP-VS-OP2-840x420-1.jpg

DJI Pocket 2 ile DJI Osmo Pocket’ı karşılaştırmaya ne dersiniz? Haydi! bu iki cep-boyutu gimbal’ın ana farklılıklarına göz atalım.

DJI Pocket 2, DJI’ın en yeni elde taşınabilir video stabilizatörüdür ve kompakt form faktörü göz önünde bulundurularak akıllı özellikler sunar. DJI Pocket 2 kullanıcılarına yaratıcı esneklik ve çok miktarda kullanışlı aksesuarlar sunar. 2018 de piyasaya çıkan orijinal DJI Osmo Pocket ile yeni DJI Pocket 2’yi karşılaştırarak nelerin yeni olduğuna bir bakalım.

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: Kamera

DJI Pocket 2 her ne kadar DJI Osmo Pocket’a benziyor gibi gözükse de, bu yeni cep-boyutu gimbalı gözüktüğünden daha çok değişiklik barındırıyor. Gimbalı çevreleyen gösterişli kırmızı bir şeridin yanı sıra, DJI Pocket 2, kamera ile içerik oluşturmanızı bir sonraki seviyeye taşımayı garantileyecek birçok yükseltmeye sahiptir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/feature.jpg
DJI Pocket 2: Daha Sağlam Kamera Performansı

DJI Pocket 2, 64MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilir ve bu da onu piyasada kendi boyutundaki kameralar arasında en yüksek çözünürlük seçeneği haline getirir. Bu cep-boyutundaki bu küçük gimbal kamera ile beklentilerinizden daha büyük fotoğraflar çekin.

DJI Pocket 2: Çarpıcı Detaylar için Daha Büyük Sensör!

Osmo Pocket’ın 1/2.3 inçlik sensörü, yeni DJI Pocket’te şimdi 1/1.7 inçlik bir sensöre yükseltildi. Peki, bu ne demek oluyor? Gündüz veya gece fark etmeksizin daha iyi olan görüntü kalitesinin keyfini çıkarabilir ve nerede olursanız olun yüksek kaliteli çekim yapabilirsiniz. Bu yükseltme ile DJI Pocket 2, her durum için mükemmel bir mini çekim cihazı haline gelmiştir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/DJI-Pocket-2-bigger-sensor-774x420-1.jpg
DJI Pocket 2: Daha İyi Öz çekimler

Osmo Pocket’in 80°‘lik görüş açısıyla karşılaştırıldığında DJI Pocket 2, 93°’lik daha geniş bir görüş açısına sahiptir. Odak uzaklığı ve diyaframı ise 26mm ve f/2.0’dan 20 mm ve f/1.8 e yükseltildi. Peki, bu özellik güncellemeleri en iyi çekimi isteyen video içerik üreticileri için ne anlama geliyor? DJI Pocket 2 güncellemeleri, daha iyi ve geniş çekim yapabilen ve bu sayede cihazı sinematik v-loglar, videolar ve öz çekimler için daha iyi bir cihaza dönüştürüyor.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/DJI-Pocket-2-wider-shots-768x434-1.jpg
DJI Pocket 2: Daha İyi Otomatik Odaklama

Hızlı hareket eden bir nesneyi takip ederken kim daha hızlı otomatik odaklama fonksiyonu istemez ki? DJI Pocket 2’nin Hybrid AF 2.0 özelliği kameranın nesneye hızlı ve düzgün bir şekilde odaklanmasını sağlar. Hareket halinde çekim yaparken daha fazla hassasiyet ve daha hızlı tepkimeler için bu fiyakalı özellikten yararlanın

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: Yeni Özellikler

Uzun süredir beklediğimiz zaman geldi. Yeni DJI Pocket 2’nin özellikleri tam anlamıyla oyunun kurallarını değiştiriyor. Eğer DJI Osmo Pocket’ ın sizin dünyanızı salladığını düşünüyorsanız, DJI Pocket 2’nin paketinde ne olduğunu görene kadar bekleyin.

Hızlı Açılış

Seyahat ederken çekim yapmanın büyüsü spontane bir şekilde özel anları ölümsüzleştirmekten geçer. En son isteyeceğiniz şey, tüm aksiyon gerçekleşirken sizin kamerayla uğraşmaya devam etmenizdir. DJI Pocket 2, kullanıcıların cihazı hızlıca açıp çekime başlamasını sağlayan “Fast Awake” ile bu sorunu tamamen çözüyor. Sizce “Eldeki Sihir” için bu nasıl olmuş?

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/controls-3-768x503-1.jpg
HDR Video

DJI Pocket 2, daha fazla ayrıntı ve daha canlı renkler için etkileyici HDR video ile en büyülü anları bile yakalayabilir. En iyi arkadaşınızın bir hız treninde ciğerleri dışarı çıkarmışçasına çığlık atarken ki görüntüleri hiç bu kadar iyi görünmemişti!

DJI Matrix Stereo

DJI Pocket 2’nin oyununu bir adım öteye taşımasının yolu da ses alanından geçiyor. DJI Matrix Stereo, çekimlerinizi dönüştüren daha sürükleyici ses sunan dört mikrofondan oluşan bir sistemdir. En sevdiğiniz müzik grubunu dinlemeye gittiğiniz zaman ki gibi, en sevdiğiniz anları tamamıyla yaşayın.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/DJI-Pocket-2-Matrix-Stereo-768x471-1.jpg
8x Zoom

DJI Pocket 2, fotoğraflar için 8x’e kadar yakınlaştırmayı, videolar için 4x’ e kadar yakınlaştırmayı ve hatta ses yakınlaştırmasını destekleyerek her zamankinden daha fazla yaratıcı olanaklar sunar. Ses yakınlaştırma, siz yakınlaştırdıkça sesi yoğunlaştıran ve çerçevede olmayan her şeyin sesini azaltan yeni bir özelliktir.

SoundTrack

SoundTrack ile DJI Pocket 2 kameranın yönüne göre ses arttırma yönünü ayarlayabilir. Havalı değil mi? Kayıt sırasında yanlış kaydedilmiş ses konusunda artık endişelenmenize gerek yok.

Hikaye Modu

DJI Pocket 2, DJI Osmo Pocket’taki Hikâye Özelliğini geliştirerek kullanıcılara daha akıcı bir üretim süreci sunar. Artık Hikaye modu’nun önceden ayarlanmış şablonlarına DJI Mimo uygulamasına bağlanmanıza gerek kalmadan doğrudan Pocket 2’ den erişebilirsiniz.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/faq-7.png
Ağır Çekim

DJI Osmo Pocket 1080p’de 4x yavaşlatmaya sahipken DJI Pocket 2 bunu ikiye katlayarak 8x ağır çekime sahiptir. Kardeşinizin akşam yemeği yapmaya çalıştığı ve her yere yemek saçtığı anlar gibi, kaçırmak istemediğiniz ayrıntıları yakalamak için ideal bir özelliktir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/DJI-Pocekt-2-8X-slow-motion-768x434-1.jpg
Panoramalar

Hem DJI Pocket 2 hem de Osmo Pocket, etkileyici 180° ve 3×3 panoramalar yakalamanıza olanak tanır, geniş manzaraları yakalamak için mükemmeldir. Bunlardan farklı olarak DJI Pocket 2, panoroma özelliğini doğrudan dokunmatik ekranda görüntülemenizi sağlayan “Pano Fast-Sticth” özelliğini sunar. Bu ek kolaylık, doğrudan kameranızdan daha fazlasını elde etmenizi sağlar.

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: Yeni Aksesuarlar
Mini Kontrol Çubuğu

Bu minik kontrol çubuğu, DJI Pocket 2’nin gimbal’ını her yöne dilediğiniz gibi hareket ettirip, yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz ki bu size daha fazla hassasiyet ve kontrol sunar.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/wide-angle-selfie-4-768x576-1.jpg
“Do It-All ” Tutacağı

Optimum kayıt deneyimi için DJI Pocket 2 “Do-It-All” tutacağı , birçok aksesuarla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/handle-4-768x482-1.jpg
Mikro Tripod

Bu ufak tripod spesifik olarak DJI Pocket 2’ye panorama veya hızlandırılmış çekim yapılacağı zaman daha çok kolaylık sağlayabilmesi açısından üretilmiştir.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/tripod-7-768x577-1.jpg

Şarj Kutusu

Osmo Pocket gibi, DJI Pocket 2 de kendisini şarj eden ve saklayabilen özel bir şarj kutusuna sahiptir. Ayrıca iki mikro SD kartı, dört ND filtresini ve iki akıllı telefon adaptörünü de saklayabilir. Boyut farklılıkları nedeniyle Osmo Pocket Şarj Kutusunun DJI Pocket 2 ile uyumlu olmadığını unutmayın.

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2021/06/charging-case-8-768x576-1.jpg
DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: Hangisini Almalısın?

DJI Osmo Pocket, hala piyasada bulunan en uygun cep-boyutu gimballerden biridir. Bununla birlikte, “Do-It-All” sapı gibi çok çeşitli etkileyici aksesuarlar ve 64MP fotoğraflar ve 1/1.7 inç sensör gibi çeşitli yükseltmeler sayesinde, DJI Pocket 2 net bir üstünlüğe sahiptir. DJI Pocket 2′ nin kullanımı daha kolaydır ve etkileyici sesin birleşmesiyle daha marifetli bir film yapım cihazıdır. Eğer siz de video içerik üretimi için cep boyutunda, kullanışlı, kompakt ve çarpıcı içerikler sunan bir çözümleme arıyorsanız, DJI Pocket 2 sizin biçilmiş kaftandır.

Bu site üçüncü şahısların web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar içermektedir. Karacasulu Dış Tic Aş., bağlantılarda yer alan web sitelerinin içeriğinden, uygulamalarından ve koşullarından sorumlu değildir.

Nereden Satın Alabilirim?

Yetkili Satış Noktaları
Çevrimiçi Mağazalar

Karfo Endüstriyel

Nikon Biyolojik Mikroskop

Markalarımız

https://www.karacasulu.com/wp-content/uploads/2020/02/karacasulu_logo_40x40.png

2020 © Karfo Karacasulu Dış Tic. AŞ.